تبلیغات
چی بگم - مطلب طنز

 

فرق واحد پول ایران و انگلیس :
در انگلیس شما یک کیف اسکناس می برید و با اون ماشین می خرید ، اما در ایران شما یک ماشین اسکناس می برید و با آن یک کیف می خرید !

 

فرق گردش در تهران و پاریس :
در پاریس هر وقت خواستید گردش کنید از ماشین پیاده می شید ولی در تهران هر وقت خواستید گردش کنید سوار ماشین می شید !

فرق محل کار ایرانی ها و امریکایی :
مردم امریکا در خانه استراحت می کنند ، در اداره کار می کنند و در خیابان تفریح ، اما مردم ایران در خانه تفریح می کنند ، در اداره استراحت و در خیابان کار !

 

 

فرق یک نویسنده ایرانی با یک نویسنده آلمانی :
یک نویسنده آلمانی وقتی نوشته هایش چاپ شد معروف می شود و یک نویسنده ایرانی وقتی جلوی چاپ نوشته هایش گرفته شد معروف می شود !

 

 

فرق یک تاجر ایرانی با یک تاجر خارجی :
تاجر خارجی از وقتی شناخته شد موفق و خوشبخت می شه ، اما تاجر ایرانی از وقتی شناخته شد ناموفق و بد بخت می شه !

 

 

فرق پلیس راهنمایی و رانندگی ایران با جاهای دیگه دنیا :
در همه جای دنیا وقتی ترافیک ایجاد بشود سرو کله پلیس راهنمایی و رانندگی پیدا می شود ، اما در ایران وقتی سرو کله پلیس پیدا می شود ترافیک ایجاد می شود !

 

 

فرق یک آدم موفق در ایران با سایر نقاط جهان :
در همه جای دنیا وقتی کسی موفق شود همه به او نزدیک می شوند و با او شریک می شوند و به او کمک میکنند  ، اما در ایران وقتی کسی موفق شود همه از او فاصله می گیرند و رابطه شان را با او قطع می کنند و جلوی کارش را می گیرند !

 

 

فرق یک زندانی در ایران با یک زندانی در اروپا و امریکا :
در اروپا و امریکا وقتی کسی زندانی می شود اعتبارش را از دست می دهد ، اما در ایران وقتی کسی زندانی می شود اعتبار به دست می آورد !

 

 

فرق سیستم اداری ایران با سیستم اداری کانادا :
سیستم اداری کانادا چون کار مردم را راه می اندازد و به آنها کمک می کند از مردم پول می گیرد ، اما سیستم اداری ایران چون جلوی کار مردم را می گیرد از آنها پول می گیرد !

 

فرق دشمن در ایران و جاهای دیگر دنیا :
در همه جای دنیا وقتی آدم دشمن داشته باشد جلوی کارش گرفته می شود ، در ایران وقتی آدم ها دشمن داشته باشند تازه انگیزه کار پیدا می کنند !

 

فرق یک ماشین در تهران با بلژیک :
در بلژیک وقتی شما یک ماشین می خرید دائما قیمت آن کم می شود ، اما در تهران شما وقتی یک ماشین می خرید دائما قیمت آن زیاد می شود !

 

فرق موسیقی در تهران با موسیقی در جاهای دیگر دنیا :
در همه جای دنیا وقتی موسیقی در مکان عمومی پخش می شود صدای آن زیاد می کنند و وقتی در خانه پخش می شود صدای آن را کم می کنند ، اما در ایران وقتی موسیقی در خانه پخش می کنند صدای آن را زیاد می کنند و وقتی در مکان عمومی آن را پخش می کنند صدای آن را کم می کنند !
طبقه بندی: طنز،  بدون شرح، 
برچسب ها: طنز روز،  
دنبالک ها: مهندسی معدن،  

تاریخ : یکشنبه 29 بهمن 1391 | 09:40 ق.ظ | نویسنده : HAMID ABAZARFARD | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • جوان مکانیک